Baymak Kombide Gaz Sızıntısı

Baymak Kombide Gaz Sızıntısı; Eviniz de Baymak kombide doğal gaz kokusu duymaya başladığınız andan itibaren,

*Çakmak, kibrit gibi yanıcı maddeler kullanmayın. Bu ürünlerin yanıcı özelliği olduğundan dolayı patlama meydana gelebilir. Gaz sızıntısını fark ettiğimizde sigara ve ocağı çalıştırmamaya dikkat edelim yoksa önemli sonuçlar doğurabilir bu durum.
*Elektrik düğmelerine dokunmayın. Elektrik prizleri alevlendirmeye yardımcı olan şeylerdir. Açık olan bir prizi veya kapalı olan bir prizi açmamaya özen gösteren en ufak bir kıvılcımda patlama meydana gelebilir.
*Vanaları kapatın. Bu durum gaz sızıntısının devam etmesini engelleyecektir.
*Pencere ve kapıları açarak havalandırma sağlayın. Daireyi havalandırmaya çalışın gaz kokusunun dağılmasına yardımcı olun.
*Kapı zilini kullandırtmayın. Bu durum kıvılcımlandırmaya sebep olacağından dolayı patlama meydana gelebilir dikkat edilmesi gereken bir durumdur.
*Kıvılcım oluşma ihtimalinden dolayı gaz kokusu olan ortam da cep telefonu kullanmayın. Elektronik cihazlardan uzak durmaya ve onları çalıştırmamaya özen gösteriniz. En ufak bir kıvılcım oluşumunda patlama meydana gelebilir.
*En yakın bir yerden 187 Acil Doğalgaz Hattını arayarak yardım isteyiniz. Arayacağınız numara sizlere gün boyu hizmet sunmakta ve sorunlarınıza çözüm sunmaktadır.

Baymak Kombide Gaz Sızıntısı

Eğer bu koku binanız da ise,

Tüm bina sakinlerini uyarınız. Bina sakinlerinin elektronik cihazlar gibi ürünlerin kullanılmasının önüne geçmeye çalışınız.
Asansörü kullanmayın ve kullandırtmayın. Asansör de bir elektronik cihazdır ve hareket ederken kıvılcım çıkarma oranı çok yüksek bir cihazdır bunun için asansörler yerine merdivenler kullanılmalıdır.
Bina kapısı açarak havalandırma sağlayın. Gaz kokusunun binayı boşaltmasını sağlayınız.
Binada bulunan tüm camları açınız. Tüm dairelerin camları açık olursa gaz kokusu daha hızlı bir şekilde uzaklaşacağı için büyük bir patlamayı önlemiş olursunuz.

Baymak Kombide Gaz Sızıntısı

İhbarı yaparken,

Sakin ve soğuk kanlı davranın, böylelikle doğru bir şekilde durumu ve konuyu aktarmış olursunuz.
Adres ve iletişim bilgilerini tam olarak iletin, ekiplerin adrese gelmesi daha kolay olur ve soruna en kısa zamanda müdahale etmiş olurlar.
Doğalgaz kokusunun yoğunluğunu bildirin.

Her daim huzurlarınızda var olmaya devam eden Kadıköy Baymak çalışanları bugünde her türlü sorunlarınızda hizmet sağlamaya devam edecektir. Baymak Kombide Gaz Sızıntısı hakkında sizleri bilgilendirmiş bulunmaktayız. Aklınıza takılan sorular için bizleri aramaktan çekinmeyiniz.